Cíle pro naši práci s dětmi

Cílem naší práce je samostatné, aktivní a spokojené dítě, které bude připraveno se učit, vnímat své okolí a komunikovat s ním. Bude se umět začlenit do kolektivu vrstevníků, bude chtít poznávat a objevovat, bude mít radost z nově naučeného.

Velký důraz klademe na vytváření pohodového prostředí s uplatňováním nenásilných vzdělávacích metod.

Zaměření mateřské školy

Péče o zdraví, spolupráce s rodinou. Kromě osvojování dovedností k podpoře vlastního zdraví a bezpečnosti je do procesu vtažena i rodina, čímž společně dosahuje neopakovatelných prožitků z období dětství vlastních dětí. Dopomáhá tomu i aktivní účast dětí v nadstandartních činnostech např. kurzu předplaveckého výcviku, bruslení, pravidelné návštěvy v solné jeskyni, hrou na zobcovou flétnu a každoročními výjezdy do školy v přírodě.

Školní jídelna

Škola má vlastní kuchyni. Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava. Skladba jídelníčků je pestrá a je dodržována zdravá technologie přípravy pokrmů.Děti mají dostatek ovoce a zeleniny. Každé dítě má možnost jíst svým vlastním tempem. Upřednostňujeme samoobsluhu – svačiny (děti si samy dle své chuti volí množství, vše si samy připravují a nalévají si nápoje), oběd – samostatná příprava prostírání atd.

Dodržujeme pitný režim, k dispozici je neustále dostatek tekutin – rodiče nosí šťávy do MŠ.

Cena stravného v MŠ: 34 Kč

Obsazení školy