ZÁPIS DO MŠ VELKÝ BOREK PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Vážení rodiče,

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID -19 opatření k organizaci zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022.

Zápis do naší mateřské školy bude probíhat od 11. 5. 2021 do 14. 5. 2021 bez osobní přítomnosti dětí.

Podání žádosti:
Žádost možno vyzvednout 15. 4. 2021 od 8,00 do 11,30 hodin (osobně v MŠ – předáme bezpečným způsobem) nebo odešleme na váš mail.

Žádost je možné doručit:
1. do datové schránky MŠ (ID: tdzvpey)
2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze poslat jen prostý e – mail) (ms.vborek@seznam.cz)
3. poštou (adresa: Mateřská škola Velký Borek, okres Mělník, p.o.; Školní 226, 277 31 Velký Borek)
4. osobně – dne 12. 5. 2021 od 14,00 do 15,00 hodin nebo 14.5.2021 od 10,00 do 12,00 hodin v MŠ

K žádosti je nutno doložit:
• kopii rodného listu
• doložit řádné očkování – potvrzení od pediatra

V případě nejasností mne neváhejte kontaktovat na tel. 739572071. Případné změny budou uvedeny na našich www stránkách.

Kritéria přijímání 2021/2022

Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání 2021/2022

Mgr. Pavla Tučková, ředitelka MŠ

____________________________________________________________________________________________________

Poprvé v mateřské škole

Vstup dítěte do mateřské školy patří k významným událostem v životě dítěte. Tato změna s sebou přináší spoustu věcí, pocitů a zážitků, se kterými se musí Vaše dítě vyrovnat.

• odloučení po určitou část dne od rodiny,
  • dítě si musí vytvořit důvěru k nové blízké osobě, která je zde současně pro řadu jiných dětí,
  • bude rozvíjet vztahy se skupinou ostatních dětí,
  • dále se musí učit novým pravidlům, např. že hračka nepatří jen jednomu, nýbrž všem,
  • v neposlední řadě se musí přizpůsobit novému neobvyklému režimu a požadavkům.

Našim cílem je, aby adaptační období v MŠ proběhlo úspěšně a dítě zvládlo pokračovat v pravidelné docházce do MŠ.

Postupná adaptace nově příchozích je podle našich praktických zkušeností tím nejpřirozenějším řešení.

Adaptační plán podle potřeb dětí:

1. týden – 1. Den v MŠ – přivítání, vzájemné seznámení, dítě dostane svou značku. Maximálně 1-2 hodiny Do konce týdne docházka dítěte nejdéle do 10 hodin nebo dle dohody s paní učitelkou.
  2. Týden – dopolední docházka. Odchod před obědem nebo odchod po obědě 12:15-12:300 hodin, nebo dle dohody s paní učitelkou.

Od třetího týdne, pokud probíhá adaptace bez obtíží, je možné vyzkoušet celodenní pobyt dítěte v MŠ.

Jak dítěti pomoci?

Najděte si svoji značku, v šatně si společně s dítětem uložte věci, ukažte mu, co si má obléknout až půjde ven. Ujistěte ho o tom, že si pro něho přijdete a kdy, zda po obědě nebo až se vyspí, ne jen obecně jako brzy, za chvíli, po práci atd. Rozlučte se krátce, ranní loučení neprotahujte a zbytečně se nestresujte. Děti jsou většinou rychle zaujaté novým prostředím a začnou si hrát.

Pokud s odchodem váháte a dítě začne plakat, zvládne přechod od Vás do třídy obtížněji. Je možné se domluvit, že Vám zavoláme, pokud adaptace bude pro Vaše dítě těžší (avšak nestává se to).

V případě, že  máte možnost, vyzvedávejte si zpočátku děti po obědě, aby pobyt nebyl pro ně příliš dlouhý. Ujistěte Vaše dítě, že ho do mateřské školy neodkládáte (vysvětlete mu, že ho máte rádi a že nechodí do školky protože, že na ně nemáte čas nebo, že s ním nechcete být doma, ale že každý má svoje povinnosti (táta s mámou práci a Vaše dítě školku).

Co byste dělat neměli.

Nenechávejte se obměkčit. Buďte důslední, když už jednou rozhodnete, že dítě půjde do školky, nedejte se přemluvit. Opět ujistíte dítě o tom, že ho máte rádi a vlídně, ale pevně trvejte na svém. Nestrašte své dítě školkou „počkej, ve školce ti to trpět nebudou, apod.“ (a za problémy s přivykáním je v žádném případě netrestejte). Nelžete mu o tom, v kolik hodin je přijdete vyzvednout. Neopakujte dítěti pořád dokola, že má být hodné.

Veškeré fotografie naleznete na www.velkyborekms.rajce.net v případě zájmu, heslo vám rádi řekneme ve školce.

Co nás čeká:

1. pololetí

• Keramika
  • Bruslení
  • Divadelní představení
  • Podzimní tvoření s rodiči
  • Rozsvícení vánočního stromu - Volnočasové centrum
  • Mikulášská besídka
  • Čertí den ve školce
  • Projekt "Děti čtou dětem" (se ZŠ Velký Borek)
  • Předvánoční výlet na Mělník

2. pololetí