Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ekologické výukové programy Ekocentrum Koniklec

15. 10. 2017

Děti z MŠ Velký Borek poznávají přírodu Kokořínska

Začátkem září děti z MŠ Velký Borek již potřetí navštívily Dům zaniklých řemesel v Dolní Vidimi uprostřed CHKO Kokořínsko – Máchův kraj.

Ve staré chalupě z 18. století se ohřály u kamen a na zahradě pak zkoumaly život mravenců. S mravencem Vencou, který je vzal do mraveniště, si hrály na mravence a nechaly se provázet ekologickým výukovým programem „Mravenčí stezkou pod širým nebem“. Zároveň si udělaly i výlet, protože musely dojít kus cesty od autobusu k chalupě.

Starší děti ale u nás nebyly poprvé, v minulých letech si přijely pohrát s duchy z popelnic a přitom se učily třídit odpad. Ještě dříve přijely na program „Voda nad zlato“ a s panenkou Dešťovkou a panáčkem Kohoutkem se učily, jak to je s vodou v přírodě i doma.

Na jaře se na děti z Velkého Borku těšíme znovu, tentokrát na programu o včelkách „Letem včelím světem“ a na programu o domácích zvířátkách „Jak žijí?“.

Projekt ekologických výukových programů finančně podporují Středočeský kraj a Státní fond životního prostředí na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Díky podpoře jsou v roce 2017 a 2018 na Mělnicku a na celém území CHKO Kokořínsko - Máchův kraj výukové programy pro školy za symbolickou částku.

Mgr. Lenka Winterová, Ekocentrum Koniklec

http://www.ekocentrumkoniklec.cz/